top of page
Kurtlarla Koşan Kadınlar

 “Benim gözümde Historias gue son medicina, yani öyküler ilaçtır.” diyor kitabın yazarı Clarissa P. Estés.

 ‘…Ne zaman bir öykü anlatılsa gece olur. Nerede oturulursa oturulsun, zaman ve mevsim ne olursa olsun, masal anlatmak saçaklardan sessizce yıldızlı bir gökyüzünün ve beyaz bir ayın çıkıp süzülmesine ve dinleyenlerin kafalarının üstünde asılı durmasına neden olur. Kimi zaman, masalın sonuna doğru oda şafakla dolar, kimi zaman arkada bir yıldız parçası kalır, kimi zaman da fırtınalı gökyüzünden bir paçavra parçası. Ve arkada kalan her ne olursa olsun, bu şey çalışmak için, ruh yapımında kullanmak için bir armağandır…’ 

 Herkes için  hayata dair  yol gösterici bir kitap. Her öyküde başka bir şifalı bilgi var ve bilgelik içeren farkındalıklar yaşatıyor, kendi bilgeliğini kullanmanın yollarını öğretiyor. Yaşamın başka başka dönemlerinde tekrar tekrar okumaya ihtiyaç duyulabilecek öyküler bunlar diye düşünüyorum. Bu anlamda benim için bir başucu kitabı niteliğinde. 

İçgüdüsel doğanızın mucizevi taraflarını keşfetmek isterseniz tam size göre bir kitap. Okuması çok kolay olamayabiliyor. Ama vazgeçmeyin derim, her anlama çabası yeni bir yol gösterici olabilir.

 Her öykünün en  önemli ve ortak mesajı içgüdüsel doğanın bilge sesine kulak vermek. Kendi bilgeliğinize kulak vermeyi öğrenebilirseniz, yaşamı kendi için "iyi" kılmak mümkün hale gelir.

 

Ve her ne olursa olsun umut vardır; çünkü vahşi doğamız her zaman kendi kendini iyileştirecek şifayı bulur.

bottom of page