top of page

İç dünyamızda bir yerlerde bir şekilde hep neye ihtiyaç duyduğumuzu biliyoruz da o bilgiye pek kolay ulaşamıyoruz galiba.

 

Meslek seçimi de kişinin ihtiyaçlarına uygun olmalı diye düşünüyorum.  kişinin kendine iyi gelen bir meslek seçmesi verim sağlayacaktır hangi sektör olursa olsun.

 

Psikoloji okumak ve bu alanda çalışmak bana hep iyi geldi, verdiklerim de aldıklarım da beni  hep iyileştirdi, yeniledi, iyileştirmeye ve yenilemeye de devam ediyor.

2009 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. 4 yıllık üniversite hayatımda çok keyifli dönemler geçirdim. Atlarla Terapi uygulanan bir hipoterapi projesinde çalıştım, Kocaeli Üniversitesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Birimi'nde staj yaparak poliklinik görüşme ve uygulamalarına katıldım. Yine bu dönemde Transaksiyonel Analiz ve Tematik Algı Testi Eğitimlerini aldım.

Mezun olur olmaz bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ebeveyn danışmanı olarak çalışmaya başladım. Engelli çocukların ailelerine bireysel danışmanlık hizmeti sunarak, "Engelli Annesi Olmak" başlığı altında grup çalışmaları yürüttüm. Aynı yıl Okan Üniversitesi Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji Bölümü'nde Yüksek Lisan Eğitimime başladım.

 

Bu eğitim sürecide Florance Nightingale Hastanesi İnme Ünitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümleri'nde süpervizyon altında çalıştım. 2012 yılında “Menopoz Dönemi Semptomlarının Benlik Saygısı ve Denetim Odağı Açısından Değerlendirilmesi” bitirme teziyle Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

2012-2016 yıllarında şirket çalışanlarına yönelik Psikolojik danışmanlık hizmeti sunan merkezlerde psikoterapist ve psiko-eğitmen olarak görev aldım. Travma ve Krize müdahale alanında saha çalışmaları yürüttüm. Psikolojik danışmanlık departmanı bünyesinde proje geliştirme alanında çalıştım. 

2016 yılından itibaren de çift ve yetişkin psikoterapisti olarak farklı psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Profesyonel çalışma hayatımı desteklemek ve geliştirmek adına aldığım eğitimleri merak eden olursa:

2017-Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi ve süperziyonu - Dr. Ting Liu & Kyriaki Polychroni & Senem Zeytinoğlu Saydam

2017- İstanbul Psikanaliz Derneği tarafından verilen seminer ve vaka çalışmaları.

2016- Performans Geliştirme, Dr. Olcay Güner

2015-Şema Terapi 1. Düzey - Dr. Alp Karaosmanoğlu

2015- Virginia Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi Modeli İle  Çiftlerle Çalışmada Aldatmanın Yaralarını Sarma, Kathlyn Maki- Banmen, MA, RCC.

2014-EMDR 2. Düzey - Eva Zimmerman

2013-EMDR 1. Düzey - Eva Zimmerman

2013 - Bilişsel Varoluşçu Psikoterapi - Prof. Dr. A. Kadir Özer

2013 - Çift Terapisinde Psiko-biyolojik yaklaşım (PACT)  1., 2., 3. Modül - PsyD Stan Tatkin.

2011 - Aile Danışmanlığı - Psikolojik Destek Derneği

2010 - The Coaching Consultany onaylı “Profesyonel yaşam koçluğu” - Uzm. Psk. Kazım Yurdakul.

2010 - Farkındalik ve Kabullenme Terapisi, Prof. Dr. Kültegin Ögel

2008 - Tematik Algı Testi   Doç. Dr. Azmi VARAN

2008 - Transaksiyonel Analiz , Doç. Dr. Azmi VARAN

bottom of page